Uruguay – Fransa Maç Analizi! (6 Temmuz)

Uruguay çok önemli bir işi başardı ve Portekiz’i mağlup ederek Dünya Kupası’nda çeyrek finale yükseldi. Kupa başında oynadıkları formsuz aynı zamanda zevksiz futbollarını unutturdular ve gerçekten hak ederek kazandılar. Şu konuda açık olalım, turnuvada kalan takımların arasında en iyi savunma yapan takım Uruguay. Bunu önemli hücumcularıyla güzel gollerle süsleyince takım gerçekten karşı konulamaz bir duruma geliyor. Ancak tam da bu noktada Cavani’nin sakatlığı takımı olumsuz etkileyecek gibi gözüküyor. Cavani’nin ilk on birde şans bulması çok zor. Yerine Girona’nın forveti Christian Stuani forma giyecek. Bunu da hesaba katarsak takımın bu maçtaki önceliği savunma üzerine kurulacak.

Fransa ise Arjantin karşısında turnuvanın bu zamanına kadar oynadıkları en iyi futbolu oynayarak kazandı ve çeyrek finale yükseldi. Oynadıkları bu güzel futbolu iki şekilde yorumlayanlar var. Birincisi grup maçlarında performans saklayarak olası sakatlıkların önüne geçip ikinci turda gerçek performanslarını sergilemesi, ikincisi ise Fransa’nın savunma yapamayan takımlara karşı kendi futbolunu oynayabildiği. Ben ikinci görüşe daha yakınım, çünkü Fransa grup maçlarında hep savunmayı iyi becerebilen takımlara karşı oynadı ve tökezledi. Ancak Arjantin savunma olarak belki de turnuvanın en kötü takımlarından biriydi. Bu yüzden o maçta oynadıkları futbolu bundan sonraki her maçta beklemek hayalperestlik olur. Bu maçta yine aynı sıkıcı Fransa takımını izleyebiliriz. Ayrıca Blaise Matuidi cezalı olduğu için Corentin Tolisso forma giyecek. Tolisso daha durağan oynayan bir oyuncu. Bu da Fransa’nın hücumlarını etkileyecektir.

Bu maçta Cavani oynasaydı, Uruguay çifte şans bahsi alırdım ancak oyuncunun sakat olması beni doğrudan 2.5 ALTI bahsine yönlendiriyor. 0-1 GOL de ek olarak oynanılabilir.

Tahmin: 2.5 ALTI(1.35)

Sürpriz: 0-1 GOL(2.20)

İlginizi Çekebilir

Slovenya – Norveç Maç Analizi! (16 Kasım)

Slovenya, Avrupa futbol iklimine zaman zaman çok kaliteli futbolcular çıkarmıştı ancak o oyuncuların da milli …

Bir Cevap Yazın

Kapat