Rusya – Suudi Arabistan Maç Analizi! (14 Haziran)

Rusya, kendi ev sahipliğinde geçecek turnuvadaki ilk maçına çıkıyor. Açıkçası bu turnuvayı bu zamanda alabilmeleri büyük şanssızlık demek istiyorum ama federasyonun yeterince zamanı vardı. Adam akıllı bir kadro yaratamadılar. Bu yüzden tüm ülke kamuoyu Rusya milli takımını yerden yere vuruyor. Bazı çevreler şu andaki Rusya’nın kadrosunu tüm zamanların en kötüsü olarak yorumluyor. Bu eleştiriler de takımda olumsuz bir hava yaratmış durumda. Oyuncuların stresli oldukları son antrenmanda yüzlerinden okundu. Bu turnuva öncesi iki hazırlık maçına çıktılar ve ikisinde de berbat oynadılar. Türkiye maçlarını izledim, fiyaskoydu. Belli ki bu turnuvada diğer güçsüz takımlar gibi savunmalarıyla ön plana çıkacaklar ama bunu da becerebileceklerini düşünmüyorum.

Suudi Arabistan‘da ise Rusya’ya nazaran oyuncularda daha pozitif bir hava var. Dünya Kupası elemelerinde Japonya’yı iyi savunma yaparak 1-0 mağlup ettiklerini hatırlatalım. Kontra atak futboluyla rakiplerini devirmeye çalışacaklar. Turnuva öncesi oynadıkları üç hazırlık karşılaşmasında da yenildiler, son oynadıkları Almanya karşılaşmasında kontra ataklardan ciddi pozisyonlar buldular. Takımın en flaş isminin Mohammad Al-Sahlawi olacağını düşünüyorum.

Rusya’nın bu maça atak bir futbolla başlamasını beklemiyorum. Suudi Arabistan’ı azıcık analiz etmişlerse kontra ataktan gol yiyebileceklerini biliyorlardır. Bu yüzden özellikle ilk yarıda kontrollü bir futbol bekliyorum. İkinci yarı sonuca gitmeye çalışacaklardır. Taraftarlarının desteğiyle ben bunu başaracaklarını düşünüyorum. 1-0, 2-0 gibi Rusya galibiyeti bekliyorum.

Tahmin: KG YOK(1.45)

Sürpriz: 0/1(3.30)

İlginizi Çekebilir

Shakthar Donetsk – Manchester City Maç Analizi! (23 Ekim)

Shakthar Donetsk kendi liginde liderlik koltuğunda olsa da özellikle Avrupa’da istediği sonuçları alamadı. Gruptan çıkma …

Bir Cevap Yazın

Kapat