Roland Garros 2015 – Kim Şampiyon Olur?

İddaa’nın bize banka faizi olarak verdiği bir oran bugün dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle kısa bilgilerle başlayalım.

Novak Djokovic 2011 yılından itibaren yaptığı diyet ve değiştirdiği ekibi ile adeta androide dönüştü. Her gün 2.5 saat oksijen tüpünde aralıksız kalmak, hiç bir şekilde glüten takviyesi ve besinlerde glüten olmadan yaşamak, günde 9 saate yakın antreman yapmak herkesin başarabileceği türden şeyler değil ki başarılırsa ortaya Novak Djokovic gibi bir psikopat çıkıyor zaten. Çok geriye gitmeye gerek yok zaten, bu yıl oynadığı 41 maçın 39 unu kazandı. Oynanan tek Grand Slam olan Avusturalya Açık’ta şampiyon oldu. Roland Garros’a 4 Master şampiyonluğu kazanarak geldi rekorları alt üst etti hal böyle olunca Roland Garros’un da tartışmasız en büyük ve bana göre tek favorisi haline geldi.

Birazda rakiplerini konuşalım. Elbette çoğu insanın gözünde 2003 ten beri burada şampiyonluğu sadece bir kez kaybetmiş olan toprağın boğası Nadal şampiyonluk adayıdır belki de en büyük adaydır. Ama bana göre Djokovic’ten set alma ihtimali dahi çok zayıf nedenlerine gelirsek. Rafael Nadal çok ağır sırt ve diz ameliyatları geçirdi. Bu sakatlıkların dönüşünde eskiden olduğu gibi daha güçlü dönmesi bekleniyordu ama çok büyük hayal kırıklığı yaşattı. 2003 te ki çaylak yılından bile kötü bir sezon geçiriyor. Sırtındaki problem nedeniyle en etkili olduğu yer backhandlerinde büyük sorun yaşıyor. Hiç bir zaman iyi bir servisçi olamamıştı Nadal ama şu an ki sırt sakatlığı o idare ettiği servisleri tamamen aşağıya çekmiş durumda. Üzülerek söylüyorum ki Djokovic’le başa çıkabilme ihtimali güneşin buz tutma ihtimaliyle eş değer.

Federer’e gelirsek çekebileceği en kolay kuralardan birini çekerek buraya geldi. Bazıları direk finalde gözüyle dahi bakıyor bana görede Finale kalacaktır. Fakat ilerleyen yaşı ve kariyeri boyunca oynamaktan hiç memnun kalmadığı toprak kortta şampiyon olma ihtimali bana göre yok.

Murray ve Nishikori ile kapatalım. Eğer Djokovic’in önünü biri kesecekse bu ikiliden bir tanesi keser. Andy Murray inanılmaz bir toprak sezonu geçirerek buraya geldi ki kariyeri boyunca toprak kortta elde ettiği hiç bir başarı olmadığını hatırlatalım. Nishikori ise geçen yıl sakatlık yaşamasa Roland Garros’un benim gözümde en büyük adayıydı bu yıl o formunda olmasada yine de tehlikeli işler yapmaya aday bir oyuncu.

Bu oyunun adı tenis her skordan her yerden her maçın dönebileceğini, her maçın kazanılabileceğini ve her türlü sürprize açık olduğunu unutmayalım. Herkese keyif alarak izlemeye devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Novak Djokovic (Güven: 10/10)

İlginizi Çekebilir

Beşiktaş’ta Son Durum!..

Beşiktraş transfer döneminde epey hareketli günler geçiriyor. Bir yandan şampiyon kadroya takviyeler yapılmaya çalışılırken diğer …

Bir Cevap Yazın

Kapat