Panathinaikos – Real Madrid Maç Analizi! (17 Nisan)

Panathinaikos normal sezonu 4.tamamladı. Sezonun son maçında Milano’yu yenerek Final Four öncesi bu eşleşmede saha avantajını ellerine geçirdiler. Ortam ve sinirler çok gergin durumda. Panathinaikos başkanının açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Seneye Euroleague’de mücadele etmeyeceklerini, FIBA organizasyonlarını desteklediklerini ve Euroleague’in organizasyon adı altında hırsızlık olduğunu söyledi. Bu karardan dönüp Euroleague’de oynamaya devam ederler mi bilinmez fakat başkan çok sert açıklamalarla yönetimi eleştirdi.

Real Madrid normal sezonu 5.sırada tamamladı. Sezonu 20 farklı Bamberg galibiyetiyle tamamlamalarına rağmen averaj hesaplarından dolayı bu konumda bulunuyorlar. Açıkçası Panathinaikos eşleşmesini kendileri bile çok istemiş olabilir fakat Panathinaikos’un başkanının açıklamalarından sonra işler daha mı zora girdi yoksa çok daha kolay bir maç bekliyorlar bilemiyoruz.

Aralarındaki son 10 maçın 8ini ev sahibi takımlar kazanmış. Genelde taraftar baskısı etkili oluyor. Özellikle şu ortamda Panathinaikos’un ‘Biz aslında başarılıyız fakat önümüz kesiliyor ve başarımız ödüllendirilmiyor.’ deme şansı bulunuyor. Belki de modları ekstra düşük olarak çıkıp zaten önemsemedikleri bir organizasyondan elenmek isteyebilirler ama taraftarların böyle bir durumu kabullenebileceğini ve oyuncuların buna kalkışacağını düşünmüyorum. Maça ekstra motive çıkmalarını bekliyorum. Hızlı başlayarak fark yakalamak isteyeceklerdir. Bu tip eşleşmelerde de maçın ilk yarıları ekstra önem kazanıyor.

Tahmin : IY1 (-1.5)

İlginizi Çekebilir

Indiana Pacers – Brooklyn Nets Maç Analizi! (21 Ekim)

Indiana kadrosu oldukça iyi parçalardan oluşuyor. Oladipo’nun yıldız bir oyuncuya evrilmesiyle liderlerini de bulmuş oldular. Bu …

Bir Cevap Yazın

Kapat