Monaco – Beşiktaş Maç Analizi! (17 Ekim)

Monaco ligde ve Avrupa’da kötü durumdayken bu maça geliyor. Ligde son iki maçta toplam 5 puan kaybettiler. Avrupa’da 1 puanla grup sonuncusu durumundalar. Ama şunu belirtmem gerekir ki Monaco bu maça ligden daha fazla önem verdiğini Lyon maçında rotasyon yaparak bize gösterdi. O maçtan puan almaları bence ekstra bir sonuç olacaktı, son dakikaya kadar getirdikleri maçta 90+3’de gol yemekten kurtulamadılar. Bugün oynayacakları bu maçı kazanamazlarsa Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma umutları neredeyse bitecek. Bunun bilincinde olarak maçın başında saldırmalarını bekliyorum. İlk yarıda gol bulabilirlerse maçı da rahatlıkla kazanırlar ama gol bulamazlarsa ikinci yarı savunmanın açıklarını BJK kapatmasını bilir. Stevan Jovetic, Guido Carrillo, Rachid Ghezzal kadroda yok.

Temsilcimiz Beşiktaş ise gruba çok iyi başladı ve ilk iki maçını kazanarak grupta lider durumda bulunuyor. İlk iki maçta Beşiktaş’ın kazanmasındaki temel sebep rakip ayırt etmeksizin kendi oyunlarını oynamalarıydı. Ligde aldıkları kötü sonuçları bu maç için unutmak gerek. Beşiktaş CL maçlarına ayrı bir motivasyonla çıkıyor. Bu maçta kendi oyunlarını oynarlarsa temsilcimizin şansının olacağını düşünüyorum. Yani kapanmaktan ziyade hücum futbolu oynamaları gerekir. Eğer kapanırlarsa oyunu Monaco’ya verirlerse bence Monaco bu maçı rahatlıkla alır. 6 puan’ın vermiş olduğu mevcut durumu koruma isteği bu maçta Beşiktaş’ın canını yakabilir. Umarım bu yanılgıya düşmezler ve kendi futbollarını oynarlar. Orkan Çınar, Atınç Nukan, Gökhan Töre sakat.

Monaco’nun kazanmaktan başka çaresi yok. Bu maçın başından itibaren oyunu kendi lehlerine çekip bastırmalarını bekliyorum. İlk yarı gol gelirse maçı da rahatlıkla kazanırlar.

Tahmin: İM 1/1 (2.00)

İlginizi Çekebilir

Doğacan Akalın’dan Günün Kuponu! (21 Ekim)

İDEAL 738 – Banvit – Anadolu Efes (TS : 158.5 ) Alt : 1.70 139 …

Bir Cevap Yazın

Kapat