İsveç – Güney Kore Maç Analizi! (18 Haziran)

İsveç, bu turnuvaya playofflarda İtalya’yı eleyerek geldi. İki maçta da İtalya’dan gol yemediler. Zaten Ibrahimovic’siz İsveç’in oyun tarzı fazlasıyla defansif. Bunu da iyi başardıklarını kabul etmek lazım. Kadrolarında mücadele dozu yüksek oyuncular var. Takımın oynadığı son iki hazırlık maçının da 0-0 bittiğini ayrıca hatırlatalım. Emil Forsberg ve Victor Lindelöf en çok tanıdığımız oyuncuları.

Güney Kore ile söyleyebileceğim en bariz şey ise nabza göre şerbet vermeleri. Karşılaştıkları takımın oyun tarzına adapte oluyorlar. Yani karşılarındaki takım defans yapıyorsa onlar da defansif bir futbol oynuyorlar. Dünya Kupası elemelerinde Katar ile oynadıkları iki karşılaşma da 3-2 bitti. Ama mesela İran ile oynadıkları iki karşılaşmadan toplam bir gol çıktı. Takımda en tanınmış futbolcular Son Heung-Min ve Hwang Hee-Chan.

Almanya’nın ilk maçını yenilmesi, bu maçın önemini iki kat daha artırdı. Bu maçta her iki takımda yenilmek istemeyecek. Bu yüzden her iki takımdan da kontrollü bir oyun tarzı bekliyorum. Geriye düşmek istemeyeceklerdir.

Tahmin: İY0(1.65)

Sürpriz: 0-1 GOL(2.20)

İlginizi Çekebilir

Doğacan Akalın 4.91 Kazandırdı! (18 Ekim)

İDEAL 852 – Buducnost (6.5h) – Maccabi Tel Aviv MS2 : 1.70 | 68-78 854 – …

Bir Cevap Yazın

Kapat