Fuenlabrada – Bilbao Maç Analizi! (2 Ekim)

fersu-yahyabeyogluGeçen sezon ligin heyecan verici hücum takımlarında biri olan ve playoff yapmayı başaran Fuenlabrada bu sezon öncesi biraz kan kaybetti; Urtasun-Nancy, Scott-Limoges, Tabu-Bilbao, Stevic-Andorra ve Sobin-Anwil takımdan ayrıldı. Takviye olarak da şu isimleri kadroya kattılar; Hakanson-Sevilla, Sekulic-Canarias, Cruz-Riga, O’Leary-Canarias, Cabezas-Murcia, Diagne-Barcelona. Genç Hakanson, Paunic ve Popovic ile halen kuvvetli bir guard rotasyonları var. Yine yüksek tempoda oynamak isteyecekler ki uzunları da buna göre mobil isimlerden seçtiler. Takımda sakat ya da eksik oyuncu yok.

Bilbao önemli oyuncuları ile yollarını ayırdı ve onlar da biraz zayıfladılar diyebiliriz. Giden isimler; Bertans-Darüşşafaka, Hannah-Dİ Büyükçekmece, Bogris-Canarias, Todorovic-Khimky, Begic-Cedevita, Ruoff-Ludwigsburg. Kadroya katılan isimler ise; Bamforth-Sevilla, Tabu-Fuenlabrada, Lapornik-Olimpija, Eric-AEK, Buva-Avellino, Salgado-Estudiantes. Eric ile pota altını daha atletik hale getirdiler ve Buva ilse sertliği sağlayabilirler, çok yönlü bir uzun. Tabu artı Bamforth da arka alanda skor yükünü taşıyabilecek isimler. Kadroda tuttukları Mumbru, Hervelle, Borg ve D.Todorovic gibi kaliteli isimlerle uyum sağlayacaklardır. Takımda sakat ya da eksik oyuncu yok.

Bilbao daha geniş ve tecrübeli bir kadroya sahip. Skor opsiyonları çok fazla ve yarı saha basketbolunda da üretebilecek kapasiteye sahipler. Fuenlabrada sadece açık alanda etkili bir takım ve Bilbao gibi savunma geleneği olan bir takıma karşı bu fırsatı çok bulamayacaklarını düşünüyorum. Bilbao’ya verilen +2.5 handikap değerlendirmeli, yenilseler bile maçı son ana kadar bırakmazlar.

Tahmin: MS2 (+2.5)

İlginizi Çekebilir

Indiana Pacers – Brooklyn Nets Maç Analizi! (21 Ekim)

Indiana kadrosu oldukça iyi parçalardan oluşuyor. Oladipo’nun yıldız bir oyuncuya evrilmesiyle liderlerini de bulmuş oldular. Bu …

Bir Cevap Yazın

Kapat