Fenerbahçe Doğuş – Panathinaikos Superfoods Maç Analizi! (17 Ocak)

Fenerbahçe 17 maçta aldığı 11 galibiyetle 4.sırada yer alıyor. Euroleague’de oynadıkları son 5 maçın 3ünden galip ayrıldılar. Son 5 resmi maçtır da galip geliyorlar. James Nunnally bugün kesin olarak forma giyemeyecek. Jan Vesely’nin oynayıp oynamayacağı ise maç saati belli olacak. Bu sezon beklentilerin altında kalan bir Fenerbahçe olduğu çok açık. Udoh ve Bogdanovic gittikten sonra yeni transferlerle bambaşka bir oyun yapısına büründüler ve fakat hala istenen geçen senin şampiyonu olduğunu gösteren oyuna ulaşamadılar. Final Four’a kadar tempolarını giderek artırarak şampiyonluğun yine en büyük adaylarından biri olduklarını mutlaka göstereceklerdir.

Panathinaikos 17 maçta aldığı 12 galibiyetle 3.sırada bulunuyor. Euroleague’de oynadıkları son 12 maçın 10undan galibiyetle ayrıldılar. İnanılmaz bir form yakalamış vaziyetteler. Arada ufak tefek sorunlar ve mağlubiyetler yaşansa bile hemen toparlanmayı başarıyorlar. OAKA ve Panathinaikos kültürü her zaman Euroleague’de başarıyı hedefler fakat bu sezon çok daha üst düzey oynadıkları kesin. Oynadıkları maçlarda yüksek sayıları görmek her zaman mümkün olmuyor. Savunma sertliğiyle var olan bir yapıya sahipler.

İlk devrede oynanan maçta Panathianikos evinde Fenerbahçe’yi 70-68 mağlup etmişti. Bu iki takım karşı karşıya geldiğinde savunmalar ön plana çıkıyor. Aralarındaki son 10 maçta 7 kez bu baremin altında kalındığını hatırlatmakta yarar var. Sertlik ve savunma dışında eski maziler de ön plana çıkıyor tabi. Şimdiki Fenerbahçe koçu Obradovic’in bir Panathianoikos efsanesi olması maçların da doğal olarak gergin geçmesine neden oluyor. Sinirlerin gerildiği savunmaların üst düzeye çıkacağı maçta açılan bu baremin yüksek olduğunu ve geçilmeyeceğini düşünüyorum.

Tahmin : ALT (151.5)

İlginizi Çekebilir

New Orleans Pelicans – Sacramento Kings Maç Analizi! (20 Ekim)

New Orleans sezona Houston deplasmanında harika bir galibiyet ile başladı. Geçen senenin en iyi 2 takımından …

Bir Cevap Yazın

Kapat