Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım yok denecek kadar azdı zaten. İlk maçta kazanmaya çok yaklaşmışlardı ancak JR Smith’in hediyesini Golden State geri çevirmedi. 2. maçta zaten bir varlık gösteremeyip 3.maçta da Durant’in kurbanı oldular. LeBron James’in gösterdiği harika performansların yanında 33 sayı 10 ribaund 11 assistlik performansı yine harika görünüyor ancak bu maç özelinde istatistiklerin gösterdiği kadar efektif oynayamadı. Kenardan gelecek katkı Jeff Green ve Korver’dan beklenirken Rodney Hood şaşırtıcı bir şekilde süre buldu ve 15 sayı ile oynadı.

Golden State için söylenecek çok söz yok. Bir yıldızı etkisiz olsa diğeri çıkıyor. Green, Curry ve Thompson 3’lüsü toplam 31 sayı bulurken Durant 43 sayı 13 ribaund 7 assist ile oynadı. Özellikle geçen sene 3. maçta attığı maç bitirici üçlüğün aynısını yine maçı bitiren şut olarak atması ne kadar büyük bir skorer olduğunu gösteriyor. Iguadala sakatlıktan dönüp 8 sayılık bir katkı sağladı ancak maçın bir kısmında tekrar sakatlığından dolayı kenara geldi.

Geçen seneki aynı hikaye gerçekleşti ve Warriors 3-0 önde. Warriors sahasında 5. maça çıkmazsa maddi olarak büyük zarara girecek ve seyircisi önünde şampiyon olmak ister gibi kesinliği belli olmayan açıklamalar yapılmıştı. İlginçtir ki oldukça kötü oynayıp kaybetmişlerdi. Aynı durum bu yılda var. Ancak bunlar tamamen kesinliği belli olmayan açıklamalar. Yinede LeBron James’in maç almadan finalde süpürülmemek için herşeyi yapabileceği bir maç olacak. Tercihim taraf bahsi yerine üst tercihi olacak. Cavs’in Warriors’u geçmesi savunmayla asla mümkün olacak birşey değil. Yüzdeli dış şut ve maçın genelinde tempoyu arttırıp düşürmeleri gerekecek. Kendi sahasında yüksek yüzdeyle oynayan şutörleri var. Tercihim üst.

Tahmin: 215.5 Üst

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (24 Ekim)

İdeal 793 – Detroit – Philadelphia (TS : 215.5) Üst : 1.70 794 – New …

Bir Cevap Yazın

Kapat